Manželské etudy po 35 letech

Manželské etudy po 35 letech

S01E03 - Zuzana a Stanislav

25.1. 17:40
ČT2
55 minutes
2018
Documentary

Tento při svatbě nejmladší pár, i poté dál bydlí každý zvlášť u svých rodičů. Zuzana se stará brzy po svatbě o narozené dítě a Standa jde na vojnu. Dostanou nový byt a narodí se jim druhé dítě, chvíle klidu a pak nečekaný rozvod. Standa je velmi aktivní, naučí se perfektně německy, živí se technickými překlady a zabývá se svými koníčky. S novou ženou postaví nízkoenergetický dům. Zuzana propadá pasivitě a sledování seriálů v televizi, hlavně odmítá další natáčení. Syn Honza je aktivní po tátovi, který stále překládá, kutí a vynalézá.(Česká televize)

More information

Episodes

Not available
S01E05

Mirka a Antonín

8.2. 16:35, ČT2, 55 minutes

Mirka a Antonín

Mirka a Antonín se vzali velmi mladí kvůli očekávanému dítěti, dceři Lucii. Po svatbě bydleli u rodičů, pořád ale snili o vlastním bytě. Když pak získají byt na sídlišti, sní o vlastním domě. Mirka váhá, zda si nechat druhé dítě, které čeká. Syn se narodí. Mirka si otevře malé kadeřnictví, Tonda prodává pneumatiky a amatérsky jezdí automobilové závody. Dcera se velmi brzy vdá, má dítě, ale po krátké době se rozvede. Tonda zdědí po otci pozemky na okraji Prahy a sen je splněn, rozhodnou se postavit si dům podle svých představ. V té době syn Tomáš propadá drogám a ocitá se ve vězení. Dům jim štěstí nepřinesl, ale do budoucna je vše otevřené. Tomáš se z vězení vrací domů a hledá smysl a klid.(Česká televize)

Available in 5 days
S01E06

Ivana a Václav

14.2. 21:40, ČT2, 55 minutes

Ivana a Václav

Nejaktivnější pár. V době svatby studenti architektury. Oba se snaží podnikat už za socialismu. Postupem času se jim narodí pět dětí a postaví si dům na kraji Prahy. Po revoluci se pustí naplno do podnikání, kupují dům na Vinohradech a prodávají nábytek. Obchod ale neprosperuje podle jejich představ. Děti dospívají a generují různé problémy. Ivana se cítí na konci sil, vypukne manželská krize. Ivana a Vašek jí ale nakonec ustojí a upevní svoje vztahy.(Česká televize)

About show

Czech, audio commentary Czech
2018
Documentary

Druhé pokračování nejúspěšnějšího cyklu režisérky Heleny Třeštíkové, tentokrát až po pětatřiceti letech. Ivana a Václav chtějí společně zvládnout manželskou krizi a dospívání svých pěti dětí

Creators

Helena Třeštíková, Helena Třeštíková