Vyprávěj

Vyprávěj

S05E04 - Rozdělení republiky

21.11. 21:10
ČT1
54 minút
2013
Komédia / Dráma / Rodinný

Hora se stále nevyrovnal se smrtí Jirky a nepracuje. Honzík se potká po dlouhé době s Lucií. Lucie se vyspí s Vašíkem zrovna, když si Honza dělá naděje, že se zase uvidí. Martinka odchází od Jardy, který jí pořád vyhrožuje. Jana zjistí, že Iveta chodí s Kolouchem.(Česká televize)

Viac informácií

Epizódy

Séria 5
Není k dispozici
S05E07

Nová televize

30.11. 10:00, ČT1, 55 minút

Nová televize

Evu navštíví sestry, obě, dokonce i Matěj, obdivují její krejčovský talent. Katarína se svěří, že zkusí konkurz na televizní moderátorku. Karlova firma sklízí úspěchy, získává stále nové zakázky. Kolouch se z cestovky snaží vytřískat co nejvíc peněz, Janě začíná být podezřelý, ale Iveta to bere v klidu. Josef a Věra vášnivě kupují stírací losy. Lucie rodí. Rozchází se s Vašíkem a stěhuje se k Veronice. Honzovi se Zdeňkem se daří slušně vydělávat sestavováním počítačů. Majda a mladší lékař Kubíček se do sebe zakoukají.(Česká televize)

Není k dispozici
S05E08

Butik

1.12. 10:25, ČT1, 55 minút

Butik

Eva si konečně zakládá vysněný butik a pořádá otevírací party. Hora nutí Vašíka, aby si urovnal a vyjasnil své vztahy s Luckou. Jemu se nechce, Hora ale nakonec zjistí, že může být dědečkem i přesto, že syn se ke všemu staví lehkomyslně. Karel bojuje o vypracování studie, která by jim mohla přinést další práci. Nakonec kšeft získá firma MUNIO, která je na trhu jen dva měsíce, ale jsou v ní silní hráči. Překvapivě – Francovi. Majda zjistila, že Kubíček je ženatý, ale i když chce vztah skončit, tak to nedokáže. Ivetě ubývají klienti. Zjistí, že v tom má prsty Kolouch, který se navíc sblížil s její sestrou Lenkou. Radek se stará o malého Toníka.(Česká televize)

Není k dispozici
S05E09

Nehoda

6.12. 10:25, ČT1, 50 minút

Nehoda

Jarda a Franc jsou před vyhráním tendru na stavbu nové nemocnice, ale pak Franc vyjede na kola do Itálie a je nešťastně sražen. Rosťa se vrací z války a zatouží po ženských. Honzík nechce být sám a podlehne Ivě, která dělá v Rádiu 1 moderátorku. Karel a Eva se rozhodnou stavět a hledají vhodný pozemek, Matěj se zhlédne v graffiti. Iveta má letadlo plné klientů na Krétě, které nechce nikdo ubytovat, a zuří.(Česká televize)

Není k dispozici
S05E10

Povodně

5.12. 21:10, ČT1, 50 minút

Povodně

Lucii a Vašíka na chvíli sblíží, když hledají Josefínu, která je u Martinky, a zasáhnou je povodně. Zuzka řeší těžkou otázku, jestli podlehnout a nechat si zaplatit nová okna ve škole výměnou za to, že nechá prolézt prominentního synka. Jana se snaží zachránit cestovku poté, co Ivetu předběžně zadrželi, ale nedaří se jí to, i když jí pomáhá Honzík. Karel, Eva a Matěj odlétají na dovolenou do USA.(Česká televize)

Dostupné o 1 deň
S05E11

Nagano

7.12. 20:15, ČT1, 55 minút

Nagano

Josef naplno prožívá hokejové šílení okolo Nagana a Jana toho má dost. Matěj sprejuje vagóny, Karel a Eva mají těžkou hlavu. Lucie se zamiluje do Ríši a Klaudie je těhotná. Honza vytvoří objednávkový kupón a ten funguje. Pro malého Toníka si přijde jeho matka Lenka.(Česká televize)

Dostupné o 6 dní
S05E12

Milénium

12.12. 20:15, ČT1, 55 minút

Milénium

Jana by byla ráda, kdyby všichni členové rodiny oslavili rok 2000 na chalupě. Splní se její přání? Majda by na Silvestra chtěla být s doktorem Kubíčkem... Ten jí nakonec přichystá nemilé překvapení. Honzovi je 35 let, Iveta mu nabídne podíl ve firmě. Honza požádá svou dívku Ivu o ruku. Eva zavírá butik a Matěj odchází z domova do squatu. Do života Tondy a Zuzky vstupuje nová událost.(Česká televize)

Dostupné o 6 dní
S05E13

Squat

12.12. 21:10, ČT1, 54 minút

Squat

Tondovi se Zuzkou se plní sen... Majda se snaží ze vztahu s Kubíčkem co nejrychleji vystřízlivět, užívá si čas s rodinou. Karel a Eva se strachují o Matěje, který žije ve squatu. Vrátí se nakonec domů? Vašík se kvůli přítelkyni dostává do nepříjemné finanční situace. Jana je ráda, že v Evě našla dobrou posilu pro Ivetino účetnictví.(Česká televize)

Dostupné o 8 dní
S05E14

Dvojčata

14.12. 20:15, ČT1, 50 minút

Dvojčata

Eva a Karel se rozhodli postavit domek, hádají se ale, kdo bude stavbu projektovat. Matěj chodí s dívkou Sárou, která vykazuje známky závažného onemocnění. Lucie zjistí, že Miki si ji nechce vzít a je zaskočená. Josef a Mikuláš vyjedou na chalupu. Honza se seznámí s brigádnicí Eliškou.(Česká televize)

Dostupné o 8 dní
S05E15

Esemesky

14.12. 21:05, ČT1, 55 minút

Esemesky

Eva konečně nachází práci, která ji baví. Majdě se dostane pod ruce nepříjemný pacient Kabelka. Oplatí mu všechno, co její rodině provedl? Ačkoliv Honza myslí na Lucii, začne si s brigádnicí Eliškou. Karel s Evou se nastěhovali do nového domku a pořádají grilování.(Česká televize)

O programe

česky, audio popis (AD) česky
2013
Komédia / Dráma / Rodinný

Co se vám vybaví, když se řekne „šedesátá léta“? Sověti úspěšně vysílají člověka do vesmíru, na Západě probíhá Beatlemanie, přichází srpen 68, v Československu ve volbách vyhrávají komunisté na 98,4% Jak jste tuto dobu prožívali vy? Připadá vám to jako dávná minulost, nebo máte najednou docela živé vzpomínky? Druhá polovina 20. století v rodině Dvořákových. Retro seriál Vyprávěj je pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací. Právě od roku 1964 se začíná rozvíjet děj retro seriálu Vyprávěj. Student Karel Dvořák (Roman Vojtek) chce postoupit do druhého ročníku na pražské technice. Chybí mu poslední zkouška u mladého asistenta France. Eva Martináková (Andrea Kerestešová) ze Slovenska nastupuje do prváku na stejné škole. Vše je pro ni nové... Hlavní akcent ve vyprávění je kladen na příběh rodiny, na všední problémy jednotlivých členů, ne na politiku či „velkou“ historii. Jako když listujete rodinným fotoalbem. Není záměrem analyzovat nebo nějak hodnotit historické události, jde spíše o to, jak zachytit co nejvěrněji dobu a pocity účastníků v konkrétních situacích. Honzovo vzpomínání rámcuje jednotlivé díly a doplňuje či glosuje jednotlivé příběhy. Výjimečnost retro seriálu Vyprávěj spočívá v kombinaci dvou velkých „taháků“ – napínavé vztahové linky hlavních hrdinů kombinované s dobovými událostmi, situacemi, prostředími.(oficiální text distributora)

Tvorcovia

Martin Dolenský, Biser A. Arichtev

Hrajú

M. Hádek, Josef Laufer, J. Nosek, K. Gott, Tomáš Töpfer, Jana Boušková, Martin Kraus, Andrea Růžičková, Olga Lounová, Roman Vojtek, Pavel Trávníček, Jitka Asterová, Václav Klaus, Veronika Freimanová, Nikol Leitgeb, Jiří Štěpnička, Svatopluk Skopal, Hana Vagnerová, Robert Jašków, Lucie Šteflová, Ondřej Veselý, Jana Bernášková, A. Stanková, M. Sládečková, Veronika Arichteva, Pavel Zuna, Alexander Dubček, Jiří Ployhar ml., Jordan Haj, Bronislav Kotiš, Eliška Křenková, Kristýna Hrušínská, Braňo Holiček, Ivana Stejskalová, Michal Necpál, Johana Munzarová